instagram nurkowanie.pl
facebook nurkowanie.pl

Ostatni z kursów rekreacyjnych jest bardzo ważnym punktem w karierze każdego nurka. Podnosi świadomość, umiejętności poruszania się zarówno pod wodą jak i na powierzchni, uczy organizacji miejsca nurkowego ale przedewszystkim znacząco zwiększa bezpieczeństwo Twoje i partnera. Kurs PADI Rescue Diver to nie tylko bezcenna wiedza ale również zajęcia praktyczne pod okiem czujnego instruktora. Ogrom sprzętu ratowniczego, który udostępniamy podczas szkolenia sprawia, że ten kurs to zarówno nauka jak i świetna zabawa. Wykłady natomiast to nie tylko suche procedury ale również porady jak radzić sobie ze stresem. Wszystko to sprawia, że kurs Rescue to nie tylko krok milowy w nurkowaniu ale również większa świadomość i poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Dodatkową wartością kursu jest rozszerzenie go o umiejętności i wiedzę o nurkowanie w zespołach mieszanych OC/Sidemount/TEC/CCR i umiejętność pomocy nurką w różnych konfiguracjach

Zespoły mieszane:

Dzisiaj na tych samych akwenach, a coraz częściej na tych samych nurkowaniach spotykają się nurkowie w różnych konfiguracjach i nurkujący w różnych systemach. Każdy z typów nurkowania, czy konfiguracji niesie za sobą inne procedury i potencjalne zagrożenia, a szczególnym wyzwaniem są zespoły mieszane. Warto poznać podobieństwa i różnice aby czuć się pod wodą bezpieczniej oraz być w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszym partnerom.

Poszerzony zakres wiedzy i umiejętności, o który wzbogaciliśmy nasz kurs Rescue Diver pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności oraz zwiększyć bezpieczeństwo Twoje oraz innych nurków, z którymi będziesz miał okazję nurkować, czy spotkać na nurkowiskach

Poznasz zasady bezpiecznego planowania nurkowań w zespołach mieszanych oraz potencjalne zagrożenia związane z różnymi typami nurkowań i sprzętu. Będziesz miał także okazję przećwiczyć procedury postępowania w sytuacjach awaryjnych z nurkami używającymi innej konfiguracji sprzętowej niż Twoja.

Wymagania wstępne:

 • Minimalny wymagany wiek kandydata to 12 lat *
 • Ukończony kurs AOWD PADI lub równorzędny
 • Ważny kurs pierwszej pomocy EFR
 • Wypełnienie dokumentów PADI
 • Brak przeciwskazań medycznych do nurkowania

* Uwaga: Osoby w wieku 12-14 lat otrzymają certyfikat Junior Rescue Diver

Program kursu

Zajęcia teoretyczne

W skład części teoretycznej wchodzą wykłady będące uzupełnieniem do wiedzy zdobytej podczas czytania materiałów szkoleniowych. Poruszane zagadnienia to między innymi samopomoc, stres nurkowy, procedury i sprzęt do pierwszej pomocy, postępowanie podczas wypadków nurkowych oraz rozwiązywanie problemów ze sprzętem nurkowym. Dodatkowo w naszym programie przybliżymy ci zagadnienia związane z nurkowaniem i pomocą w zespołach mieszanych.

Zajęcia na basenie

Część basenowa obejmuje ćwiczenie umiejętności ratowniczych takich jak reakcja na spanikowanego nurka, rozwiązywanie problemów pod wodą, holowanie, wydobywanie nieprzytomnego nurka na powierzchnię, przeprowadzanie sztucznego oddychania i zdejmowania sprzętu w wodzie.

Zajęcia na wodach otwartych

Kurs na wodach otwartych obejmuje pomoc z brzegu lub z łodzi, techniki wynoszenia poszkodowanego na brzeg, procedury poszukiwania zaginionego nurka i wydobywania go na powierzchnię,

Scenariusze ratownicze

W skład kursu wchodzą scenariusze ratownicze, podczas których w kursant będzie nadzorował lub brał czynny udział w kilku symulowanych akcjach ratowniczych. Pozwoli to w praktyczny sposób  wykorzystać i sprawdzić wiedzę oraz umiejętności, nabyte podczas wcześniejszych etapów kursu.

Co daje kurs?

Po pomyślnie ukończonym kursie, posiadając międzynarodowy certyfikat PADI Rescue Diver, stajesz się nurkiem ratownikiem, potrafiącym udzielić pomocy i zorganizować akcje poszukiwawczo-ratunkową. Kurs Rescue Diver jest również przepustką do prestiżowego stopnia Master Scuba Diver, a także pierwszego z profesjonalnych stopni nurkowych jakim jest Divemaster.

Cena kursu

2400 PLN

Zapisz się już dziś...

Cena zawiera:

 • Materiały szkoleniowe
 • Wykłady teoretyczne
 • Zajęcia Basenowe
 • Trzy dniowe szkolenie na wodach otwartych
 • Butle, powietrze i balast na czas kursu
 • Karta zniżkowa do naszego sklepu

Koszty dodatkowe:

 • Koszty wyjazdu na wody otwarte
 • Wypożyczenie brakującego sprzętu
 • Opłata licencyjna PADI RD - 200 PLN
 • Opłata licencyjna PADI PT - 200 PLN

Kontakt

 

Centrum Nurkowe Nurkowanie.pl

tel. 22 844 91 04

tel. 601 144 440

nurkowanie@nurkowanie.pl

ul. Grójecka 40A

02-320 Warszawa

 

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 12:00 - 18:00

Sob: nieczynne

 

 

 

Kontakt - Sklep | Serwis

Zbigniew Klepacki

tel. 601 336 507

sklep@nurkowanie.pl

 

Kontakt - Szkolenia | Wyjazdy

Konrad Lubczyński

tel. 793 981 983

nurkowanie@nurkowanie.pl