ubezpieczenie nurkowe DAN
facebook nurkowanie.pl

PADI Open Water Diver jest to podstawowy kurs nurkowania, przeznaczony dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Nasi instruktorzy w przystępny i bezpieczny sposób pomogą Ci stawiać pierwsze kroki pod wodą. Komfort i odpowiednia ilość czasu na tym kursie to rzecz najważniejsza. Dlatego nasze zajęcia prowadzimy w małych grupach co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta. Nasi instruktorzy pomogą Ci dobrać sprzęt, opowiedzą o ciekawych miejscach nurkowych w Polsce i zagranicą a także przedstawią możliwości dalszego rozwoju.

Wymagania wstępne:

 • Minimalny wymagany wiek kandydata to 10 lat *
 • Wypełnienie dokumentów PADI
 • Brak przeciwwskazań medycznych do nurkowania

* Uwaga: Osoby w wieku 10-14 lat otrzymają certyfikat Junior Open Water Diver

Program kursu

Wykłady i egzamin teoretyczny

Podczas kursu odbędą się cztery spotkania w naszej sali wykładowej, na których instruktor wprowadzi Cię podwodny świat. Zapoznasz się z podstawowa teorią niezbędną podczas nurkowań, dotyczącą sprzętu jakiego będziesz używać, fizjologi i fizyki związanej z nurkowaniem czy zasad bezpieczeństwa. Wykłady te będą doskonałym uzupełnieniem dla wiedzy jaką zdobędziesz, czytając otrzymany od nas podręcznik OWD PADI. Opanowanie części teoretycznej będzie zweryfikowane przeprowadzonym przez instruktora egzaminem.

Zajęcia basenowe

Kurs składa się z czterech sesji na basenie, podczas których wykonując ćwiczenia, nauczysz się umiejętności i procedur potrzebnych, by móc bezpiecznie i z przyjemnością nurkować. Na cały kurs zapewniamy komplet sprzętu. Pierwsze zajęcia wprowadzające odbywają się na płytkim basenie. Pozostałe trzy sesje basenowe prowadzimy w ciągu jednego dnia na najgłębszym basenie w Europie - Deepspot w Mszczonowie.

 

Nurkowania na wodach otwartych

Po zaliczeniu części teoretycznej i basenowej ostatni etap kursu prowadzimy na wodach otwartych. Podczas czterech nurkowań szkoleniowych, będziesz mógł zweryfikować swoją wiedze i umiejętności w realnych warunkach pod bezpośrednią opieką i nadzorem instruktora. Zazwyczaj nurkowania na wodach otwartych odbywają się na jednym z naszych weekendowych wyjazdów szkoleniowych w kamieniołomie "Koparki" w Jaworznie.

Co daje kurs?

Po pomyślnie ukończonym kursie otrzymujesz międzynarodowy certyfikat PADI Open Water Diver. Upoważnia on do nurkowania na całym świecie na głębokość do 18 m z partnerem, który posiada co najmniej taki sam stopień wyszkolenia (do 12m po ukończeniu Junior Open Water Diver). Kurs OWD jest również przepustką do kursu PADI Advanced Open Water Diver, jak również wielu specjalizacji.

Cena kursu

1850 PLN

Zapisz się już dziś...

Cena zawiera:

 • 6 godzin wykładów z teorii i egzamin
 • Zajęcia na płytkim basenie (1 sesja)
 • Zajęcia na Deepspot (3 sesje - jeden dzień)
 • Cztery nurkowania na wodach otwartych
 • Materiały szkoleniowe
 • Komplet sprzętu na czas kursu
 • Log book - rejestr nurkowań
 • Zniżka dla absolwentów do naszego sklepu

Koszty dodatkowe:

 • Koszty wyjazdu na wody otwarte
 • Opłata licencyjna PADI - 150 PLN

Najczęściej zadawane pytania

Czy certyfikat PADI OWD jest honorowany za granicą?

Jak najbardziej! PADI to największa organizacją nurkową na świecie i jej certyfikaty są uznawane we wszystkich zakątkach globu.

Do czego uprawnia certyfikat PADI OWD?

Certyfikat PADI OWD uprawnia do nurkowania do głębokości maksymalnie 18 m z partnerem o co najmniej tych samych lub wyższych kwalifikacjach, w warunkach nie trudniejszych niż poznane przez Ciebie na kursie. Jeśli masz już certyfikat OWD i chcesz poszerzać Swoje uprawnienia i umiejętności skontaktuj się z nami – na pewno znajdziemy szkolenia odpowiadające Twoim oczekiwaniom!

Jaki sprzęt muszę posiadać zapisując się na kurs?

Na początek dobrze jest mieć własne ABC, czyli maskę płetwy i fajkę, ale nawet te elementy – wraz z całą resztą sprzętu niezbędnego do zajęć na basenie i na wodach otwartych – zapewnimy Ci na czas kursu. Bez dodatkowej opłaty. A kiedy już będziesz gotowy do zakupu własnego sprzętu, chętnie Ci doradzimy. Pamiętaj także, że nasi kursanci mają dożywotni rabat -10% w naszym sklepie.

Czy mogę przyjść na kurs z dzieckiem?

Certyfikat PADI OWD jest przeznaczony dla osób już od ukończenia 10 roku życia, przy czym dzieci do 14 roku życia otrzymują certyfikat Junior Open Water Diver, który ma nieco bardziej restrykcyjne ograniczenia, służące zwiększeniu bezpieczeństwa nurkujących dzieci. Sam kurs, zarówno dla dzieci i dorosłych zawiera jednak te same treści i ma te same wymagania.

Czy muszę mieć zaświadczenie od lekarza?

Wbrew pozorom, jest niewiele schorzeń, które są jednoznacznym i całkowitym przeciwwskazaniem do nurkowania. Na początku kursu otrzymasz ankietę medyczną, która pozwoli Ci samemu stwierdzić, czy w twoim przypadku nie występują potencjalne przeciwwskazania do nurkowania. Dopiero w przypadku wątpliwości poprosimy cię o zaświadczenie lekarskie. Jeśli masz pytania już teraz – zadzwoń do nas.

Czy zapisując się na kurs OWD muszę mieć już opanowane jakieś specjalne umiejętności?

Jeśli umiesz pływać, to już umiesz wszystko, co niezbędne aby zacząć przygodę z nurkowaniem! Ogólne oswojenie z wodą, np. wcześniejsze pływanie z maską i fajką mogą tylko ułatwić ci stawianie pierwszych kroków. Ale nawet jeśli nigdy wcześniej nie zanurzyłeś głowy pod wodę nauczymy Cię wszystkiego co niezbędne.

Czy nurkowanie jest niebezpieczne?

Nurkowanie, jak każda aktywność, która odbywa się w trudnym środowisku, niesie ze sobą zwiększone ryzyko. Jednak właśnie dzięki temu, że tak wiele czasu podczas szkolenia poświęcamy na zapoznanie cię z procedurami i umiejętnościami zwiększającymi Twoje bezpieczeństwo, nie masz się czego obawiać. O ile oczywiście będziesz później przestrzegał tych standardów i dobrych praktyk! Poza tym, nurkowanie nurkowaniu nie równe. Łatwo porównać to np. do wspinaczki górskiej: przecież jesienny spacer w Bieszczadach nie będzie tak samo ryzykowny jak zimowa wyprawa na K2. Nie wybrałbyś się zapewne na K2 bez zdobycia wpierw stosownych umiejętności i doświadczenia, prawda?

Kontakt

 

Centrum Nurkowe Nurkowanie.pl

tel. 22 844 91 04

nurkowanie@nurkowanie.pl

ul. Grójecka 40A

02-320 Warszawa

 

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 12:00 - 18:00

Sob: nieczynne

 

 

 

Kontakt - Sklep | Serwis

tel. 601 336 507

sklep@nurkowanie.pl

 

Kontakt - Szkolenia | Wyjazdy

tel. 793 981 983

nurkowanie@nurkowanie.pl