instagram nurkowanie.pl
facebook nurkowanie.pl

PADI Open Water Diver jest to podstawowy kurs nurkowania, przeznaczony dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Nasi instruktorzy w przystępny i bezpieczny sposób pomogą Ci stawiać pierwsze kroki pod wodą. Komfort i odpowiednia ilość czasu na tym kursie to rzecz najważniejsza. Dlatego nasze zajęcia prowadzimy w małych grupach co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta. Nasi instruktorzy pomogą Ci dobrać sprzęt, opowiedzą o ciekawych miejscach nurkowych w Polsce i zagranicą a także przedstawią możliwości dalszego rozwoju.

Wymagania wstępne:

 • Minimalny wiek kandydata to ukończone 10 lat*
 • Wypełnienie dokumentów PADI
 • Brak przeciwwskazań medycznych do nurkowania

* Uwaga: Osoby w wieku 10-14 lat otrzymają certyfikat Junior Open Water Diver

Program kursu

Wykłady i egzamin teoretyczny

Podczas kursu dostaniesz materiały szkoleniowe do samodzielnej nauki oraz weźmiesz udział w wykładach, na których instruktor wprowadzi Cię podwodny świat. Zapoznasz się z podstawowa teorią niezbędną podczas nurkowań, dotyczącą sprzętu jakiego będziesz używać, fizjologi i fizyki związanej z nurkowaniem czy zasad bezpieczeństwa. Wykłady będą doskonałym uzupełnieniem dla wiedzy jaką zdobędziesz, czytając otrzymany od nas podręcznik i oglądając film OWD PADI. Opanowanie części teoretycznej będzie zweryfikowane przeprowadzonym przez instruktora egzaminem pisemnym.

Zajęcia basenowe

Kurs składa się z czterech godzinnych spotkań szkoleniowych na basenie, podczas których wykonując ćwiczenia, nauczysz się umiejętności i procedur potrzebnych, by móc bezpiecznie i z przyjemnością nurkować. Na cały kurs zapewniamy komplet sprzętu. Zajęcia prowadzimy na basenie OSiR Śródmieśnie na ul. Polnej 7A we wtorki od godz. 20:00.

Nurkowania na wodach otwartych

Po zaliczeniu części teoretycznej i basenowej ostatni etap kursu prowadzimy na wodach otwartych. Podczas czterech nurkowań szkoleniowych, będziesz mógł zweryfikować swoją wiedze i umiejętności w realnych warunkach pod bezpośrednią opieką i nadzorem instruktora. Zazwyczaj nurkowania na wodach otwartych odbywają się na jednym z naszych weekendowych wyjazdów szkoleniowych w zalewie "Honoratka" pod Koninem lub kamieniołomie "Koparki" w Jaworznie.

Pierwszy dzień wód otwartych można wykonać również na najgłębszym basenie w Europie - Deepspot w Mszczonowie (ok 50km od Warszawy). Dzień szkoleniowy w Deepspot zaczynamy od godz 9:00 (wtorki i piątki) lub od godz. 14:00 i w ramach pobytu przeprowadzamy tam trzy nurkowania. Zajęcia trwają 6 godzin. Dniówka w Mszczonowie daje możliwość płynnego przejścia pomiędzy wodami basenowymi a naturalnymi akwenami.

 

Co daje kurs?

Po pomyślnie ukończonym kursie otrzymujesz międzynarodowy certyfikat PADI Open Water Diver. Upoważnia on do nurkowania na całym świecie na głębokość do 18 m z partnerem, który posiada co najmniej taki sam stopień wyszkolenia (do 12m po ukończeniu Junior Open Water Diver). Kurs OWD jest również przepustką do kursu PADI Advanced Open Water Diver, jak również wielu specjalizacji.

Cena kursu

2300 PLN

Zapisz się już dziś...

Cena zawiera:

 • 6 godzin wykładów z teorii i egzamin
 • Zajęcia basenowe wraz z biletami
 • 2 dni szkoleniowe na wodach otwartych
 • Materiały szkoleniowe
 • Komplet sprzętu na czas kursu
 • Log book - rejestr nurkowań
 • Zniżka dla absolwentów do naszego sklepu

Koszty dodatkowe:

 • Koszty wstępu na wody otwarte
 • Koszt dojazdu i noclegu na wodach otwartych
 • Koszt zamiany dnia WO na Deepspot 500zł
 • Opłata licencyjna PADI 200 PLN

Najczęściej zadawane pytania

Czy certyfikat PADI OWD jest honorowany za granicą?

Jak najbardziej! PADI to największa organizacją nurkową na świecie i jej certyfikaty są uznawane we wszystkich zakątkach globu.

Do czego uprawnia certyfikat PADI OWD?

Certyfikat PADI OWD uprawnia do nurkowania do głębokości maksymalnie 18 m z partnerem o co najmniej tych samych lub wyższych kwalifikacjach, w warunkach nie trudniejszych niż poznane przez Ciebie na kursie. Jeśli masz już certyfikat OWD i chcesz poszerzać Swoje uprawnienia i umiejętności skontaktuj się z nami – na pewno znajdziemy szkolenia odpowiadające Twoim oczekiwaniom!

Jaki sprzęt muszę posiadać zapisując się na kurs?

Na początek dobrze jest mieć własne ABC, czyli maskę płetwy i fajkę, ale nawet te elementy – wraz z całą resztą sprzętu niezbędnego do zajęć na basenie i na wodach otwartych – zapewnimy Ci na czas kursu. Bez dodatkowej opłaty. A kiedy już będziesz gotowy do zakupu własnego sprzętu, chętnie Ci doradzimy. Pamiętaj także, że nasi kursanci mają dożywotni rabat -10% w naszym sklepie.

Czy mogę przyjść na kurs z dzieckiem?

Certyfikat PADI OWD jest przeznaczony dla osób już od ukończenia 10 roku życia, przy czym dzieci do 14 roku życia otrzymują certyfikat Junior Open Water Diver, który ma nieco bardziej restrykcyjne ograniczenia, służące zwiększeniu bezpieczeństwa nurkujących dzieci. Sam kurs, zarówno dla dzieci i dorosłych zawiera jednak te same treści i ma te same wymagania.

Czy muszę mieć zaświadczenie od lekarza?

Wbrew pozorom, jest niewiele schorzeń, które są jednoznacznym i całkowitym przeciwwskazaniem do nurkowania. Na początku kursu otrzymasz ankietę medyczną, która pozwoli Ci samemu stwierdzić, czy w twoim przypadku nie występują potencjalne przeciwwskazania do nurkowania. Dopiero w przypadku wątpliwości poprosimy cię o zaświadczenie lekarskie. Jeśli masz pytania już teraz – zadzwoń do nas.

Czy zapisując się na kurs OWD muszę mieć już opanowane jakieś specjalne umiejętności?

Jeśli umiesz pływać, to już umiesz wszystko, co niezbędne aby zacząć przygodę z nurkowaniem! Ogólne oswojenie z wodą, np. wcześniejsze pływanie z maską i fajką mogą tylko ułatwić ci stawianie pierwszych kroków. Ale nawet jeśli nigdy wcześniej nie zanurzyłeś głowy pod wodę nauczymy Cię wszystkiego co niezbędne.

Czy nurkowanie jest niebezpieczne?

Nurkowanie, jak każda aktywność, która odbywa się w trudnym środowisku, niesie ze sobą zwiększone ryzyko. Jednak właśnie dzięki temu, że tak wiele czasu podczas szkolenia poświęcamy na zapoznanie cię z procedurami i umiejętnościami zwiększającymi Twoje bezpieczeństwo, nie masz się czego obawiać. O ile oczywiście będziesz później przestrzegał tych standardów i dobrych praktyk! Poza tym, nurkowanie nurkowaniu nie równe. Łatwo porównać to np. do wspinaczki górskiej: przecież jesienny spacer w Bieszczadach nie będzie tak samo ryzykowny jak zimowa wyprawa na K2. Nie wybrałbyś się zapewne na K2 bez zdobycia wpierw stosownych umiejętności i doświadczenia, prawda?

Kontakt

 

Centrum Nurkowe Nurkowanie.pl

tel. 22 844 91 04

tel. 601 144 440

nurkowanie@nurkowanie.pl

ul. Grójecka 40A

02-320 Warszawa

 

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 12:00 - 18:00

Sob: nieczynne

 

 

 

Kontakt - Sklep | Serwis

Zbigniew Klepacki

tel. 601 336 507

sklep@nurkowanie.pl

 

Kontakt - Szkolenia | Wyjazdy

Konrad Lubczyński

tel. 793 981 983

nurkowanie@nurkowanie.pl